Skip to main content

Zabawy paluszkowe

Dostęp do szkolenia
Niezarejestrowany/-a
Cena
65 zł
Uzyskaj dostęp
Szkolenie
Materiały dodatkowe
Zabawy paluszkowe stymulujące pamięć, mowę i sprawność manualną dziecka.

To szkolenie dla osób, które chcą poprzez dobrą zabawę rozwijać sprawność motoryczną i manualną dzieci, zadbać o ich pamięć i mowę. Kluczem rozwoju dzieci jest ruch. Proste codzienne czynności polegające na manipulowaniu, wykładaniu, otwieraniu i wkładaniu. Neurodydaktycy  mówią, że mowa dziecka jest w czubkach jego palców, dlatego tak ważne jest, aby była połączona z ruchem. W jaki sposób poprzez zabawę wzmocnić mięśnie obręczy barkowej, przedramienia, dłoni i palców? Jak rozwijać ruchomość nadgarstka, rozdzielność pracy palców? Jak rozwijać współpracę obu rąk i ćwiczyć umiejętność chwytania? Dowiesz się tego w trakcie tego szkolenia.

Biorąc udział w tym szkoleniu:
  • dowiesz się, jakie znaczenie ma ruch w rozwoju sprawności manualnej dziecka,
  • poznasz proste wierszyki do wspólnej melorecytacji i krótkie piosenki do wspólnego śpiewania,
  • poznasz zabawy ruchowe wzmacniające mięśnie ręki, dłoni i paluszków z wykorzystaniem różnych przedmiotów,
  • poznasz zabawy ruchowe wzmacniające mięśnie ręki, dłoni i paluszków z wykorzystaniem wierszyków i śpiewanek,
  • dowiesz się, jak łatwo wykorzystać do tego przedmioty codziennego użytku,
  • ułożysz swój Korowód Pokazywanych Wierszyków, Karuzelę lub Ścianę Zabaw czy Galerię Pląsów.

Małgorzata Koc

Jestem nauczycielką przedszkola, doradcą metodycznym w zakresie wychowania przedszkolnego, wykładowcą, autorką licznych materiałów metodycznych dla nauczycieli uwzględniających wszechstronny rozwój dziecka w oparciu o efektywnie dobrane metody pracy. Prowadzę autorskie warsztaty z zakresu zabaw twórczych inspirowanych ruchem, muzyką, wierszem i obrazem, a także warsztaty z zakresu metodyki wychowania przedszkolnego zwłaszcza zajęć umuzykalniających w przedszkolu. Ostatnio zafascynowana jestem zabawami słowno-ruchowymi, które stały się inspiracją do napisania innowacji pedagogicznej pt. „Pokazywane wierszyki jako narzędzie pracy nauczyciela”.

Zapraszamy do skorzystania z naszego szkolenia. Za pierwszym razem wymagane będzie przechodzenie przez lekcje według zadanej kolejności. Po ukończeniu danej lekcji możesz do niej wrócić w dowolnym momencie, kiedy tylko zechcesz! Gdy już poznasz wszystkie treści i prawidłowo odpowiesz na pytania testowe, będziesz mieć możliwość pobrania certyfikatu ukończenia szkolenia!

Czy chcesz mieć dostęp do wszystkich szkoleń z zakresu wychowania przedszkolnego na jednej platformie? Skorzystaj z kodu rabatowego tylko348, który obniży cenę o 150 zł. Za dostęp do 18 szkoleń zapłacisz tylko 348 zł, co daje niecałe 20 zł za szkolenie!
Poznaj wszystkie nasze szkolenia: www.edu-akcja.pl/tematyka/

Kup dostęp do wszystkich szkoleń!

498 zł  348 zł z kodem tylko348

Ocena szkolenia

5.0
Średnia ocen
Liczba ocen: 11
5
11
4
0
3
0
2
0
1
0
Podziel się swoją opinią na temat naszego szkolenia!
Joanna Pluta
Przesłana 1 rok temu
Zabawy paluszkowe

Konkretne i bardzo przydatne 🙂

RENATA BUBACZ
Przesłana 1 rok temu
Szkolenie polecam.

Wyrażam pozytywną opinię na temat szkolenia i osoby prowadzącej. Wiersze i zabawy bardzo fajne, wzbogacą mój warsztat pracy i pomysły na ciekawe zajęcia i pracę indywidualną z dzieckiem, pomysł na wykorzystanie zabawek.

Joanna Cichoń-Pogoda
Przesłana 1 rok temu
Super

Bardzo dobrze prezentowany materiał. Ciekawe propozycje zabaw i wykorzystania pomocy.

Monika Skorupska
Przesłana 1 rok temu
Zabawa!

Najważniejsze w tym szkoleniu było dla mnie to, ze dzieci cały czas bawią się... paluszkami, rekwizytami, słowem. Nauka przez zabawę, nie czują kiedy uczą się wierszyków. Wracam teraz do pracy po długiej przerwie w pracy i zabieram ze sobą pomysły i od razu wprowadzam w życie , by nie zapomnieć i żeby dzieciom uatrakcyjnić pobyt w przedszkolu. Pomoce już gotowe! Dzięki!

Anna Paryzek
Przesłana 1 rok temu
Kreatywne szkolenie

Bardzo fajne szkolenie z mnóstwem inspirujących pomysłów. Polecam!

Edyta Czernigiewicz
Przesłana 1 rok temu
SUPER

Świetnym pomysłem jest podzielenie treści na króciutkie bloki. Nie trzeba siedzieć godzinami przed ekranem. Plusem jest także długi (roczny) dostęp do szkolenia. Prowadząca jest bardzo pozytywną osobą, miło jej słuchać.

Ewa Jania
Przesłana 1 rok temu
Niespodzianka

Przy wierszyku o Jeżyku od razu pomyślałam o książce, którą Pani Prowadząca przedstawia w szkoleniu. Książka oczywiście jest częścią mojego warsztatu nauczyciela i chętnie z niej korzystam. Jakże wielkie było moje zdziwienie, gdy zorientowałam się, że Prowadząca jest jej autorką! Szkolenie super 🙂 Pozdrawiam.

Aleksandra Michalska
Przesłana 1 rok temu
PALUSZKI

Codziennie bawie sie z dziecmi w tzw.;Zabawy Paluszkowe; Dlatego uczestnictwo w szkoleniu bylo dla mnie owocne i pomoglo wzbogacic moje umiejetnosci.Dzieki nagranym zajeciom z dziecmi wiadomo jak poprawnie je przeprowadzac.Widzimy jak rozwijac wspolprace obu rak i cwiczyc umiejetnosc chwytania. Szkolenie dalo mi duza motywacje do kontynuowania Zabaw Paluszkowych.

Agnieszka Zawadzka
Przesłana 1 rok temu
Niezwykle kreatywna i rozwijająca dawka wiedzy

Pracuję z grypą maluszków od 1 - 2,5 lat i wiele prostszych propozycji zabaw wykorzystam w swojej pracy. Mysle, ze spotkaja sie z zachwytem dzieciaczków. Bardzo fajne pomysły na zabawę przy jednoczesnej nauce. Dziękuję 😊

Małgorzata Nowak
Przesłana 1 rok temu
Świetne szkolenie

Pani Małgorzata jest wspaniałym pedagogiem i wspaniale potrafi dzielić się swoją wiedzą. Szkolenie podane w zwartej i uporządkowanej formie.

Show more reviews
Podziel się swoją opinią na temat naszego szkolenia!